Zložitá logická hádanka: pokúste sa nájsť riešenie tejto výzvy pomocou zápaliek

V posledných rokoch sa myšlienkové hry a hádanky zaznamenali nebývalú popularitu na internete a najmä na sociálnych sieťach. Na platformách ako TikTok alebo Instagram sa tisíce ľudí denne vyzývajú, aby stimulovali svoj mozog a svoje logické schopnosti. Tento článok pojednáva o veľmi zaujímavej novej výzve, ktorá sa objavila v posledných dňoch: Geometry Challenge. Cieľom je pridať 3 zápalky a rozdeliť trojuholník na 3 rovnaké časti.

Ako rozdeliť trojuholník na tri rovnaké časti pridaním 3 zápaliek?

IQ testy sú spôsob, ako posúdiť a zmerať kognitívne schopnosti ľudí. Niektoré z týchto testov pozostávajú z vizuálnych hádaniek, ktorých vyriešenie si vyžaduje dobrú koncentráciu. Jednou z týchto výziev je rozdeliť trojuholník na 3 rovnaké časti pridaním 3 zápaliek.

IQ test – pridajte 3 zápalky, aby ste trojuholník rozdelili na 3 rovnaké časti
Pridajte 3 zápalky, aby ste trojuholník rozdelili na 3 rovnaké časti

Táto hádanka je pomerne jednoduchá na pochopenie, ale na nájdenie riešenia sa musíte dobre sústrediť. Robiť to, my Musíme sa zamyslieť nad rôznymi uhlami pohľadu a vyskúšať viacero možností, aby sme našli správnu odpoveď.

Aby ste uspeli v tomto type výzvy, je dôležité sústrediť sa. Testy IQ zahŕňajú vizuálne hádanky, ktorých vyriešenie vyžaduje dobrú koncentráciu. Napríklad rozdelenie trojuholníka na 3 rovnaké časti iba 3 zápalkami si vyžaduje veľkú pozornosť a dôkladné premyslenie.

Musíme analyzovať uhly a vyskúšať niekoľko možností, aby sme našli správne riešenie. Pre vyriešenie tohto cvičenia a získanie dobrého skóre v IQ testoch je teda rozhodujúca koncentrácia.

Riešenie výzvy

Našli sme riešenie! Chceli by sme poďakovať všetkým, ktorí do výzvy investovali a preukázali vytrvalosť pri hľadaní odpovede. Riešenie je podrobne uvedené na obrázku nižšie.

IQ test – sčítaním 3 zápaliek sa trojuholník rozdelí na 3 rovnaké časti – riešenie
Riešenie

Neváhajte ho zdieľať so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby sa tejto výzvy mohli chopiť aj oni!

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Zložitá logická hádanka: pokúste sa nájsť riešenie tejto výzvy pomocou zápaliek