Tu je najjednoduchší spôsob, ako zistiť prvok svojho čínskeho znamenia zverokruhu

Čínska astrológia je fascinujúca disciplína založená na komplexnom systéme, ktorý kombinuje niekoľko faktorov, ako je dátum narodenia, päť prvkov a zverokruh. Jedným z najzaujímavejších aspektov čínskej astrológie je prvok spojený s vaším znamením zverokruhu. Ak ste vždy chceli poznať svoj prvok čínskeho znamenia zverokruhu, tento článok je určený práve vám. Podelíme sa s vami o jednoduchú metódu, ktorá vám pomôže rýchlo určiť váš živel. Poďme sa do toho pustiť!

Pochopenie čínskeho zverokruhu a jeho 12 zvierat

Skôr než sa dostaneme k prvkom čínskeho zverokruhu, je nevyhnutné pochopiť základy tohto fascinujúceho kalendára. V čínskom zverokruhu je 12 rôznych zvierat, z ktorých každé predstavuje určitý rok v 12-ročnom cykle. Na rozdiel od západného zverokruhu, ktorý je založený na mesiaci narodenia, čínsky zverokruh je založený na roku narodenia. Tu je úplný zoznam 12 zvierat čínskeho zverokruhu:

 • Krysa
 • Byvol (alebo vôl)
 • Tiger
 • Králik (alebo zajac)
 • Drak
 • Had
 • Kôň
 • Koza (alebo ovca)
 • Opica
 • Kohút (alebo kura)
 • Pes
 • Ošípaná

Ak chcete zistiť svoje znamenie čínskeho zverokruhu, jednoducho vyhľadajte zviera zodpovedajúce vášmu roku narodenia. Ak ste sa napríklad narodili v roku 1996, patríte do znamenia Potkana.

Tu je najjednoduchší spôsob, ako zistiť prvok vášho čínskeho znamenia zverokruhu
Tu je najjednoduchší spôsob, ako zistiť prvok svojho čínskeho znamenia zverokruhu

Päť prvkov čínskej astrológie

Teraz, keď poznáte svoje znamenie čínskeho zverokruhu, je čas dozvedieť sa viac o prvkoch. Päť prvkov predstavuje rôzne sily v našom prostredí a súvisí s našou osobnosťou a spôsobom, akým komunikujeme s okolitým svetom.

 • Drevo spojené s rastom, tvorivosťou a napredovaním
 • Oheň predstavuje vášeň, energiu a schopnosť plánovať ambiciózne ciele.
 • Zem symbolizuje stabilitu, zodpovednosť a schopnosť zostať na zemi v časoch otrasov.
 • Kov vyjadruje disciplínu, organizáciu a efektívnosť
 • Voda naznačuje veľkú intuíciu, flexibilitu a citlivosť na pohyb emócií

V čínskej astrológii sú prvky spojené s vaším znamením zverokruhu a pomáhajú odhaliť ďalšie informácie o vašej osobnosti a o tom, ako sa pohybujete v živote.

Tipy, ako spoznať prvok svojho čínskeho astrologického znamenia

Systém čínskych astrologických prvkov sa na prvý pohľad môže zdať zložitý. Existuje však jednoduchá metóda na určenie vášho prvku na základe roku vášho narodenia. Každý prvok vládne počas dvoch po sebe nasledujúcich rokov v cykle čínskeho zverokruhu. Prvé zviera v každej dvojici rokov sa považuje za prvok „jin“ a druhé zviera za prvok „jang“. Podľa tohto princípu si tu môžete priradiť prvky k jednotlivým rokom:

 1. Ak rok narodenia končí číslicou 0 alebo 1: prvok kovu
 2. Ak rok narodenia končí číslom 2 alebo 3: vodný živel
 3. Ak rok narodenia končí číslom 4 alebo 5: prvok dreva
 4. Ak rok narodenia končí číslom 6 alebo 7: živel ohňa
 5. Ak rok narodenia končí na 8 alebo 9: zemský živel

Majte tiež na pamäti, že čínsky nový rok nepripadá na pevne stanovený dátum každý rok, takže môže byť užitočné skontrolovať dátum čínskeho nového roka pre rok, v ktorom ste sa narodili, predtým, ako si priradíte svoje západné znamenie zverokruhu.

Praktický príklad

Na ilustráciu tohto jednoduchého prístupu si uveďme príklad: ak ste sa narodili v roku 1988, patríte k znameniu zverokruhu Drak. Ak chcete zistiť svoj živel, môžete sa pozrieť na číslo na konci roku 1988, ktoré je 8. Podľa vyššie uvedených pravidiel to zodpovedá živlu Zem. Takže váš prvok čínskeho zverokruhu by bol Zemský drak.

Dôležitosť poznania svojho čínskeho astrologického znamenia

Poznanie elementu vášho čínskeho znamenia zverokruhu vám môže poskytnúť cenný pohľad na vašu osobnosť a pomôcť vám lepšie pochopiť vaše vrodené silné a slabé stránky. Môže vám tiež pomôcť lepšie pochopiť vaše vzťahy s ostatnými, pretože niektoré prvky sú za rôznych okolností kompatibilnejšie ako iné. Okrem toho vám môže naznačiť príležitosti a výzvy, ktorým môžete počas svojho života čeliť.

Stručne povedané, odhalenie vášho čínskeho prvku je základným krokom k lepšiemu pochopeniu vplyvu čínskej astrológie na váš každodenný život a obohateniu vášho celkového duchovného pohľadu. Vďaka tomuto jednoduchému triku, o ktorom sme hovorili v tomto článku, budete môcť rýchlo a presne zistiť svoj prvok čínskeho astrologického znamenia.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Astrologie » Tu je najjednoduchší spôsob, ako zistiť prvok svojho čínskeho znamenia zverokruhu