Tieto dve znamenia zverokruhu čaká v auguste vlna smútku, ale prečo?

Letné obdobie sa vo všeobecnosti spája s dovolenkou, slnkom a oddychom. Niektoré znamenia zverokruhu by však toto leto 2023 mohlo čakať náročné obdobie, ktoré sa bude vyznačovať vlnou smútku a zložitých emócií. Príčinou je napr, retrogradita Venuše, ktorá bude prebiehať od 23. júla do 4. septembra 2023 a bude mať vplyv najmä na Býka a Leva. Ako sa dá tento astrologický jav vysvetliť a ako môžeme lepšie pochopiť toto citlivé obdobie?

Retrográdna Venuša: aký vplyv bude mať na vzťahy?

Keď je Venuša retrográdna, znamená to, že sa planéta spomaľuje a zdá sa, že sa na oblohe pohybuje dozadu. Keďže Venuša je planéta lásky, krásy a potešenia, jej retrogradita má často vplyv na naše citové vzťahy, milostný život a vzťah k sebe samým. V tomto období sa nezriedka znovu objavia staré milostné vzťahy alebo sa zamyslíme nad svojou romantickou minulosťou.

Návrat bývalých: bežný jav počas retrográdnej Venuše

Pri retrográdnej Venuši sa mnohí z nás stretávajú s návratom svojich bývalých.či už v podobe spomienok, správ alebo dokonca opätovného stretnutia. Môže to byť čas zmierenia, ale aj ľútosti a pochybností o našich minulých rozhodnutiach v láske.

  • Môže sa objaviť pokušenie znovu sa spojiť so starou láskou.
  • Potreba poučiť sa z minulých chýb, aby sme sa v milostnom živote posunuli vpred
  • Túžba pochopiť, čo sa v našich predchádzajúcich vzťahoch pokazilo, aby sme neopakovali rovnaké vzorce.
Dve astrologické znamenia čelia v lete 2023 vlne smútku _ aké sú dôvody?
Dve znamenia zverokruhu čelia v lete 2023 vlne smútku

Býk a Lev: prečo sú obzvlášť postihnuté?

Hoci retrográdna Venuša ovplyvňuje všetky astrologické znamenia, zdá sa, že v lete 2023 ovplyvní najmä Býka a Leva. Tu je niekoľko vysvetlení:

Pre Býka: spochybnenie základných hodnôt

Býkovi vládne Venušačo znamená, že táto planéta má priamy vplyv na jeho charakter a osobnosť. Pri retrogradite Venuše môže mať Býk problém vyjadriť svoje emócie a pocity, čo môže spôsobiť napätie vo vzťahoch.

Okrem toho bude toto leto 2023 poznačené hľadaním zmyslu života pre Býka, ktorý sa bude snažiť nanovo definovať svoje základné hodnoty a nájsť rovnováhu medzi svojimi osobnými ašpiráciami a citovými záväzkami. Toto vnútorné spochybňovanie by mohlo vyvolať určitý smútok a pocit nespokojnosti.

Pre Leva: obdobie stiahnutia

Lev je znamenie, ktoré rado žiari, je v centre pozornosti a priťahuje pozornosť. V súvislosti s retrográdnou Venušou však Lev môže pociťovať potrebu stiahnuť sa z vonkajšieho sveta, aby sa znovu sústredil na seba a svoje emócie. To môže viesť k nedorozumeniam medzi okolím a k pocitu osamelosti tohto všeobecne extrovertného znamenia.

Lev môže mať v tomto období tiež ťažkosti so zvládaním svojich emócií.To môže viesť k hádkam alebo napätiu vo vzťahoch. Táto situácia by mohla prispieť k vlne smútku, ktorú toto znamenie zažije v lete 2023.

Rady, ako prekonať toto ťažké obdobie

Aj keď sú Býci a Levi v lete 2023 obzvlášť ovplyvnení retrográdnou Venušou, je možné toto obdobie čo najlepšie využiť a dostať sa na vrchol. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu prekonať tieto náročné týždne:

  1. Buďte trpezliví a zhovievaví voči sebe aj ostatným.
  2. Nájdite si čas na komunikáciu svojich emócií a pocitov s partnerom, priateľmi alebo rodinou.
  3. Sústreďte sa na prítomnosť a snažte sa príliš nepremietať do budúcnosti.
  4. Využite túto chvíľu na to, aby ste sa znovu sústredili na seba a znovu sa spojili so svojimi emóciami.

Ak budú Býci a Levi dbať na tieto rady, budú schopní prekonať túto vlnu smútku s väčším pokojom a získať cenné lekcie pre svoj osobný a emocionálny rozvoj.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Astrologie » Tieto dve znamenia zverokruhu čaká v auguste vlna smútku, ale prečo?