Tí, ktorí si vyberú túto kvetinu, nie sú skutoční priatelia! Ktorý kvet ťa najviac láka?

Osobnostné testy sú zábavným a jednoduchým spôsobom, ako sa dozvedieť viac o sebe, o našich osobnostných črtách a našom vnímaní určitých vecí, ako je napríklad priateľstvo. V tomto článku ponúkame test založený na výbere jedného zo štyroch kvetov prítomných na obrázku. Podľa vášho výberu zistite, čo to hovorí o vašom prístupe k priateľstvám.

Princíp testu

Test charakteru, ktorý vám tu predstavujeme, je založený na vašej príťažlivosti k určitým tvarom a farbám. Ak chcete začať, všetko, čo musíte urobiť, je hodiť a pohľad na obrázku nižšie zobrazuje štyri rôzne kvety. Nechajte sa viesť svojím inštinktom a vyberte si ten, ktorý vás najviac osloví.

Keď sa rozhodnete, čítajte ďalej a zistite, čo táto preferencia prezrádza o vašom pohľade na priateľstvo. Možno budete prekvapení výsledkom!

osobnostný test vášho pohľadu na priateľstvo
osobnostný test vášho pohľadu na priateľstvo

Kvet č.1: Symbol úprimného priateľstva

Ak ste si vybrali prvý kvet, znamená to, že kladiete veľký dôraz na úprimnosť a otvorenosť vo vašich priateľských vzťahoch. Ste priamy a lojálny človek, ktorý neváha povedať svoj názor, aj keď to niekedy môže viesť k malým konfliktom.

Vlastnosti ideálneho priateľa

 • Úprimnosť
 • Vernosť
 • Volebné právo

Môžete tiež rozpoznať svoje chyby a v prípade potreby sa ospravedlniť. Vaši blízki túto vlastnosť oceňujú, pretože ukazuje skutočnú túžbu udržiavať pevné a autentické väzby.

Kvet č. 2: Veľkorysosť na hrane

Tí, ktorí sa rozhodli pre druhý kvet, majú veľké srdce a prejavujú veľkú štedrosť svojim priateľom. Pravdepodobne máte tendenciu starať sa o blaho druhých a chcete im čo najviac pomôcť. Priateľstvo pre vás znamená predovšetkým byť tu pre druhých v ťažkých časoch a ponúknuť im svoju podporu.

Vlastnosti ideálneho priateľa

 • Altruizmus
 • Empatia
 • Solidarita

Dávajte si však pozor, aby ste na seba príliš nezabudli! Byť dobrým priateľom znamená aj vedieť, ako sa o seba postarať a ako prejaviť svoje vlastné potreby a emócie.

Kvet č. 3: Tímový duch nadovšetko

Ak ste si vybrali tretí kvet, pravdepodobne ste niekto, koho baví práca v skupinách a zdieľanie skúseností s ostatnými. Oceňujete spoločné chvíle a darí sa vám v priateľských vzťahoch založených na vzájomnej pomoci, zdieľaní a spolupráci.

Vlastnosti ideálneho priateľa

 • Zmysel pre kolektív
 • zdieľam
 • Spoločná ambícia

Ste tiež pripravení podporiť svojich priateľov v ich projektoch, povzbudiť ich a spojiť svoje zručnosti a know-how na dosiahnutie spoločného cieľa. Táto vízia priateľstva ponecháva dostatok priestoru pre spoluprácu a vzájomný rozvoj.

Kvet č. 4: Hľadanie rovnováhy a harmónie

Napokon, tí, ktorí sa rozhodli pre štvrtý kvet, sú ľudia, ktorí vo svojich priateľských vzťahoch hľadajú predovšetkým rovnováhu a harmóniu. Vyhýbajú sa konfliktom a uprednostňujú riešenie problémov dialógom a vzájomným porozumením.

Vlastnosti ideálneho priateľa

 • Počúvaj
 • Diplomacia
 • Tolerancia

Títo jednotlivci sú často vynikajúcimi mediátormi, ktorí sú schopní upokojiť napätie a nájsť riešenia, ktoré zohľadňujú potreby a túžby každého. Rešpekt je pre nich základnou hodnotou, ako pre nich samých, tak aj pre ostatných.

Teraz už viete, čo váš výber kvetu prezrádza o vašej vízii priateľstva. Majte na pamäti, že tento test je len jedným z nástrojov na preskúmanie vašej osobnosti a lepšie pochopenie vašich vzťahov s ostatnými. Neváhajte zdieľať svoje výsledky so svojimi priateľmi a diskutovať o tom, čo tvorí bohatstvo vašich priateľských väzieb.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Tí, ktorí si vyberú túto kvetinu, nie sú skutoční priatelia! Ktorý kvet ťa najviac láka?