Test osobnosti pre páry: čo prezrádza vaša poloha pri spánku o vašich pocitoch?

Spánok, jednoduchá každodenná činnosť s takými zložitými nuansami. Vedeli ste, že spôsob, akým zaspávate vy a váš partner? môže veľa povedať o povahe vášho vzťahu ? Výskumníci a behaviorálni analytici dospeli k záveru, že reč tela, ktorú si osvojíme počas spánku, môže odhaliť prizmu nášho milostného života. Poďme sa pozrieť na tieto tajomné polohy pri spánku, ktoré k vám určite prehovoria.

Naša nočná reč tela môže byť niekedy diskrétnym barometrom teploty nášho vzťahu.

Paralelne v posteli, ale zjednotení v láske

Spite vedľa seba bez akéhokoľvek kontaktu, s výnimkou ručne. Táto poloha v spánku, hoci je vzdialená, svedčí o silnej vzájomnej dôvere a dobre vybudovanom vzťahu. Priestor ponechaný medzi dvoma telami umožňuje každému pohybovať sa a nájsť si svoju pohodlnú polohu.

čo prezrádzajú polohy páru o vzťahoch
čo prezrádzajú polohy páru o vzťahoch

Nočné objatie: symbol nežnosti

Spánok prepletený tvárou v tvár označuje silný pocit priateľstva a spoluúčasti medzi dvoma milencami. Táto poloha je tiež odrazom túžby ponúknuť druhému ochranu a náklonnosť, čím uľahčuje zaspávanie.

Odlúčení na úsvite, no zviazaní srdcom

Nebojte sa, ak zistíte, že ste oddelení, keď sa zobudíte po tom, ako ste zaspali prepletení. Toto nedobrovoľné hľadanie najpohodlnejšej polohy tiež symbolizuje pocit nezávislosti a dobrej intimity vo vzťahu.

Ležanie na manželskom území: znak potenciálnej nadvlády

Buďte opatrní, ak jeden partner zaberá na posteli oveľa viac miesta. Často je znakom a dominancia vo vzťahu a môže byť indikátorom toxicity.

Chrbát k sebe: upozornenie na nepohodlie

Spite chrbtom k sebe môže odrážať určité napätie alebo nepohodlie vo vzťahu. Fenomén, ktorý treba monitorovať, aby sme ho mohli rýchlo napraviť. Ak by ste však napriek tejto polohe preplietli nohy, mohlo by to naznačovať určitú pohodlnosť a spoluúčasť.

test osobnosti párových pozícií spánku
test osobnosti párových pozícií spánku

Sladkosť lyžice

Nie je potrebné vysvetľovať vám pozíciu malá lyžička. Takýto spánok je výborným ukazovateľom vášne, vzájomnej túžby a naplneného vzťahu. Kontakt koža na kožu je navyše zdraviu prospešný.

Tvárou v tvár bez kontaktu: túžba po zblížení

V tejto situácii sa môže stať, že pár túži po väčšej intimite, ale to je každý partner váha urobiť prvý krok. Zároveň môže odrážať rešpekt k priestoru toho druhého, kľúčový prvok pri udržiavaní zdravého vzťahu.

Odpočinok na hrudi toho druhého: vášeň na hrane

Toto je jedna z najbežnejších pozícií medzi pármi, najmä na začiatku vzťahu. Ležať jeden druhému na hrudiodráža intenzívnu vášeň alebo pocit pohodlia po hádke alebo nezhode.

Aké sú teda vaše obľúbené polohy pri spánku? Ktoré si osvojujete najčastejšie? Táto malá cesta do srdca nočných tajomstiev našich tiel hovorí veľa o našich romantických vzťahoch. Možno po prečítaní tohto článku už svoju posteľ nikdy neuvidíte rovnako.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Test osobnosti pre páry: čo prezrádza vaša poloha pri spánku o vašich pocitoch?