Test osobnosti: Čo prezrádza spôsob, akým zatínate päsť o vašej nálade?

Ste rezervovaní alebo odchádzajúci? Romantický alebo hanblivý? Tieto vlastnosti možno objaviť prekvapivým spôsobom – pozorovať, ako zatínate päsť. Podľa štúdie by sa totiž naša osobnosť mohla odhaliť podľa spôsobu, akým prirodzene sťahujeme ruku. Toto jednoduché a inštinktívne gesto, ktoré je súčasťou našej „reči tela“, nám môže pomôcť rozlúštiť črty našej povahy. Takže sa pripravte na tento test. Stačí zatnúť päsť a zistiť, ktorý popis vám najviac sedí.

Často je to jednoduché a prirodzené, že nachádzame najhlbšie odhalenia o sebe.

Test osobnosti: ako zatneš päsť
Test osobnosti: ako zatneš päsť

1. Palec vo vnútri ruky: útočisko pokoja

Osobnosť : Ak zovriete päsť s palcom vo vnútri, znamená to, že ste mierumilovný, spoločenský a veľmi pokojný človek. Nadväzovanie priateľstiev pre vás nikdy nie je výzvou a tieto priateľstvá bývajú dlhodobé. Ste otvorená duša, aj keď diskrétne zdržanlivá.

Práca : Vaša odvaha a odhodlanie sú nepopierateľné. Stanovíte si ciele a urobíte všetko pre to, aby ste ich dosiahli. Osobná investícia je vašou ochrannou známkou a napoly odvedená práca nemá miesto vo vašej etike. Vaša náročnosť je vysoká, pretože strach zo sklamania alebo zlyhania vás núti robiť všetko správne.

Láska : Pokiaľ ide o pocity, záväzok nie je niečo, čo beriete na ľahkú váhu. Napriek svojej družnosti v priateľstve ste v láske opatrný, zdráhate sa pustiť do vzťahu, ktorý je odsúdený na neúspech.

2. Palec umiestnený na prvej falange: empatické srdce

Osobnosť : Ak váš palec spočíva na prvom kĺbe, keď zatnete päsť, znamená to, že ste človek, ktorý neustále hľadá istotu a pohodlie. Vaša citlivosť vás môže urobiť zraniteľnými, najmä keď vnímate nekonzistentnosť u druhých. Vaša empatia je jednou z vašich silných stránok, vždy máte túžbu pomôcť tým, ktorí sa stretávajú s ťažkosťami.

Práca : V kancelárii si vás vážia za váš humor, radosť zo života a súcit. Často ste to vy, kto spustí smiech, aby uvoľnil napätú atmosféru.

Láska : Vyjadrenie pocitov môže byť niekedy prekážkou. Váš partner sa tak môže cítiť zanedbávaný alebo odmietnutý. Preto neváhajte a otvorte svoje srdce a vyjadrite svoje pocity.

3. Palec na strane tretej a štvrtej falangy: pohyblivá citlivosť

Osobnosť : Ak je váš palec pri zovretí päste na strane tretej a štvrtej falangy, môže to znamenať, že máte precitlivenú citlivosť, ktorá vás často vedie k tomu, že sa sami seba pýtate. Neustále hľadáte podporu od svojho okolia.

Práca : Vaša spoločenskosť vám pomáha cítiť sa pohodlne vo vašom pracovnom prostredí. Vaša charizma však niekedy môže spôsobiť žiarlivosť medzi vašimi kolegami, ktorí si môžu myslieť, že svoju príťažlivosť využívate na dosiahnutie toho, čo chcete.

Láska : Máte tendenciu klásť si veľa otázok! Niekedy blokovaní minulými skúsenosťami môže byť pre vás ťažké robiť rozhodnutia zo strachu, že budete opäť sklamaní. Ste však stvorení pre plnohodnotný manželský život. Tak neváhajte a začnite!

Spôsob, akým zatínate päsť, sa môže zdať neškodný, no môže odhaliť fascinujúce aspekty vašej osobnosti. Či už ste tichý a rezervovaný, empatický a milujúci, alebo citlivý a premýšľavý človek, každé zovretie päste rozpráva jedinečný príbeh o tom, kto ste. Keď sa teda nabudúce pristihnete, že zatínate päste, nájdite si chvíľu a popremýšľajte, čo by to o vás mohlo vypovedať.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Test osobnosti: Čo prezrádza spôsob, akým zatínate päsť o vašej nálade?