Táto matematická hádanka vám dá poriadne zabrať. Len málo ľudí nájde riešenie za menej ako 45 sekúnd

Dnes sú hádanky a logické hry na internete a sociálnych sieťach populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Intelektuálne výzvy, intelektuálne hry a logické výzvy vysoko oceňujú tí, ktorí si chcú otestovať svoje mozgové schopnosti.

IQ test je jedným z obľúbených spôsobov, ako posúdiť rýchlosť riešenia problémov, ako aj schopnosť nachádzať kreatívne riešenia duševných výziev.

V tejto výzve uvidíme, či to dokážete vytvorte rovnicu 16-5×2=6 pridaním iba dvoch zápaliek. Vašou úlohou je preto nájsť riešenie za menej ako 45 sekúnd. Ste pripravení prijať výzvu? Takže pokračujme!

IQ test: Pridajte 2 zápalky, aby bola rovnica 16-5×2=6 správna za menej ako 45 sekúnd!

IQ testy a hádanky sú podnetnými výzvami pre chytrí ľudia. V tomto konkrétnom prípade, cieľ je pridať 2 zhody k rovnici 16-5×2=6, aby bola správna za menej ako 45 sekúnd.

IQ test - urobte správnu rovnicu 18-5x2=6
IQ test: urobte správnu rovnicu 18-5×2=6

Pri tomto type výzvy sa musíte sústrediť a premýšľať o rôznych možných spôsoboch, ako nájsť riešenie. Musíme brať do úvahy aj časový limit: len 45 sekúnd! To si preto vyžaduje nielen dobré sústredenieale aj určitú rýchlosť.

Ak chcete prejsť výzvou, ako je tento IQ test alebo hádanka, je nevyhnutné sústrediť sa a premýšľať o rôznych možnostiach. V tomto cvičení musíme nájsť riešenie, aby bola rovnica 16-5×2=6 správna za menej ako 45 sekúnd.

Vyžaduje si to teda nielen dobrú koncentráciu a dôkladnú analýzu problému, ale aj určitú rýchlosť pri hľadaní správnej odpovede. Inteligentní ľudia sú obzvlášť zbehlí v riešení tohto typu výziev, pretože dokážu implementovať inovatívne a efektívne riešenia.

Riešenie matematickej hádanky

Vďaka vytrvalosti a odhodlaniu ľudí, ktorí sa výzvy chopili, sa našla správna rovnica 18-6×2=6. Riešenie je jasne znázornené na obrázku vyššie.

IQ test - sprav rovnicu 18-5x2=6 spravne - riesenie
Riešenie výzvy

Radi by sme poďakovali každému z vás, že ste si našli čas a zapojili sa do tejto výzvy a zdieľali túto výzvu so svojím okolím. Ak sa vám to ešte nepodarilo, neváhajte pozvať svojich priateľov a rodinu na sociálne siete, aby sa aj oni pokúsili nájsť správne riešenie!

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Táto matematická hádanka vám dá poriadne zabrať. Len málo ľudí nájde riešenie za menej ako 45 sekúnd