Otestujte si svoju inteligenciu a pokúste sa dokončiť túto úlohu za menej ako 35 sekúnd. Podarí sa to menej ako 2 z 10 ľudí!

Táto nová matematická výzva vám na pár minút rozprúdi šedú kôru. Tento typ číselných hádaniek je ideálny pre ľudí, ktorí si radi udržiavajú svoje mentálne schopnosti. Princíp je veľmi jednoduchý: musíte nájsť číslo, ktoré by malo logicky obsadiť prázdne miesto, aby ste dokončili číselník.

Odpoveď na túto hádanku nie je nevyhnutne jednoduché nájsť a bude si vyžadovať, aby ste mysleli trochu mimo rámca. Ale nebojte sa, ak sa budete dostatočne sústrediť, riešenie nájdete. Riešenie vám poskytneme neskôr v článku spolu s vysvetlením.

Nájdete riešenie tejto hádanky za menej ako 35 sekúnd?

Väčšina ľudí je schopná vyriešiť tento matematický problém, ale len málo z tých, ktorí sa o to pokúsili, dokázalo nájsť riešenie. za menej ako 35 sekúnd. Budete jedným z najlepších?

číselné logické hádanky - ktoré číslo uzatvára kruh (1)
Dokážete vyriešiť túto hádanku za menej ako 35 sekúnd?

Aké číslo chýba na dokončenie kruhu? Tu je podrobné riešenie

Tu je logika, ktorú si musíte osvojiť, aby ste našli riešenie tejto hádanky. Čoskoro uvidíte, že na tejto číselnej hádanke nebolo nič veľmi zložité.

Kruh sa skladá zo 4 ciferníkov a v každom z nich sú 3 čísla. Aká je logika medzi 2 krajnými číslami na ciferníku a tým najvnútornejším? Tu sú podrobnosti, počnúc číselníkom 1 (1, 3, 73):

  • Číselník č. 1: 1+3=4 a 7-3=4
  • Číselník č. 2: 2+3=5 a 7-2=5
  • Číselník č. 3: 4+.2=6 a 8-2=6
  • Číselník č. 4: 1+5=6 a 9-3=6

Správna odpoveď je: 2

Ste jedným z najlepších v tejto úlohe?

Táto matematická výzva je skvelým spôsobom, ako otestovať svoje schopnosti riešiť problémy. Princíp je veľmi jednoduchý, ale riešenie nie je ľahké nájsť. Ak sa vám podarí vyriešiť túto hádanku za menej ako 35 sekúnd, patríte medzi najlepších!

Vyzvi svojich priateľov zdieľaním tejto hádanky. Ak máte 30 sekúnd navyše, neváhajte a prijmite túto vizuálnu výzvu. Je dobrá na uvoľnenie mysle a precvičenie očí.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Otestujte si svoju inteligenciu a pokúste sa dokončiť túto úlohu za menej ako 35 sekúnd. Podarí sa to menej ako 2 z 10 ľudí!