Matematická hádanka pre géniov: otestujte svoj dôvtip v tejto zložitej úlohe s číslami

Hádanky a logické hry sa v poslednej dobe stali veľmi populárnymi na internete a sociálnych sieťach a poskytujú účastníkom intelektuálne výzvy, ktoré môžu riešiť a zdieľať so svojimi priateľmi. Testy IQ sú niektoré z populárnych výziev, pretože umožňujú ľuďom merať ich inteligenciu. Táto matematická hádanka je ako stvorená pre géniov, takže dokážete vyriešiť tento IQ test za menej ako 45 sekúnd?

Matematická hádanka pre géniov
Matematická hádanka pre géniov

Matematická hádanka: aké je chýbajúce číslo v poslednom kvadrante?

IQ testy a hádanky sú spôsoby, ako posúdiť naše duševné schopnosti. Môžeme vyriešiť niekoľko hádaniek, aby sme si overili úroveň logiky a prehľadu. Nájdite chýbajúce číslo v poslednom kvadrante nájdením logika výpočtu je klasickým a obľúbeným príkladom tohto typu testovania.

Matematická hádanka - aké je chýbajúce číslo v poslednom kvadrante
Matematická hádanka – aké číslo chýba v poslednom kvadrante

Táto úloha vyžaduje viac ako jednoduchý výpočet, pretože je potrebné pochopiť matematické princípy za číslami a nájdite správnu odpoveď. Môže to byť zábavná aktivita, ktorú môžete robiť sami alebo s priateľmi, ale môže sa použiť aj na posúdenie našich analytických schopností.

IQ testy a hádanky sú výzvy, ktoré si vyžadujú sústredenie a pozornosť na dosiahnutie požadovaného výsledku. Nájdenie chýbajúceho čísla v poslednom kvadrante je veľmi klasický a obľúbený príklad.

Riešenie výzvy

Vyriešili sme výzvu! Odpoveď bola 169. Radi by sme sa poďakovali všetkým, ktorí sa snažili nájsť riešenie a venovali mu čas.

Matematická hádanka - aké je chýbajúce číslo v poslednom kvadrante - riešenie
Riešenie

Bola to náročná úloha, ale vďaka informáciám, ktoré nám poskytol prvý kvadrant (6+4=10 a 10×10=100), druhý kvadrant (6+5=11 a 11×11=121), tretí kvadrant ( 5+9=14 a 14×14=196) a poslednom kvadrante (9+4=13 a 13×13=169), sa nám podarilo dospieť k správnej odpovedi. Zdieľajte túto výzvu so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, aby ste zistili, kto nájde správnu odpoveď!

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Matematická hádanka pre géniov: otestujte svoj dôvtip v tejto zložitej úlohe s číslami