Logická hádanka pre géniov: len málo ľudí dokáže nájsť správnu odpoveď!

Hádanky a hlavolamy sú na internete a sociálnych sieťach v móde. Ponúkajú vítané rozptýlenie pre tých, ktorí hľadajú zábavný spôsob, ako stimulovať svoju myseľ. Tak je to aj v prípade intelektuálnej výzvy, ktorá sa v týchto dňoch šíri na sociálnych sieťach: nájdite počet mobilných telefónov ktoré možno pripojiť k rôznym napájacím lištám. Ste pripravení na túto výzvu? Poďme sa do toho pustiť!

IQ test: Koľko telefónov dokážete zapojiť do napájacích líšt?

IQ testy a hádanky sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Ich cieľom je otestovať našu schopnosť riešiť problémy. pomocou rôznych stratégií. Konečný cieľ je však vždy rovnaký: nájsť najlepšie možné riešenie. V tomto prípade potrebujeme nájsť počet mobilných telefónov, ktoré možno zapojiť do rôznych napájacích líšt.

Logická hádanka - koľko smartfónov možno zapojiť?
IQ test

Tento typ testu nám umožňuje využiť naše matematické a logické schopnosti na nájdenie riešenia zložitého problému. Okrem toho, nám môžu tiež pomôcť naučiť sa a získať ďalšie vedomostipretože nás nútia premýšľať o dôsledkoch a implikáciách rôznych možných riešení.

Na dosiahnutie úspechu v tomto type úloh je nevyhnutné sústrediť sa a dôkladne premyslieť stratégie, ktoré treba prijať. IQ testy a hádanky si vyžadujú veľkú pozornosť a hĺbkovú analýzu poskytnutých údajov s cieľom získať optimálne riešenie.

Tieto cvičenia nám tiež umožňujú zlepšiť naše matematické a logické schopnosti, ako aj získať nové vedomosti. Na dosiahnutie správneho výsledku je preto dôležité venovať čas pochopeniu všetkých údajov a možných dôsledkov rôznych navrhovaných riešení.

Aké je riešenie?

Správna odpoveď je 8. Bolo to možné vďaka pozornosti venovanej detailom a nástrahám za výzvou. Všimnite si, že jedna zo zásuviek nemala žiadny kábel, že jedna zásuvka mala zástrčku len s jedným otvorom a že ďalšia mala prerezaný kábel.

Logická hádanka - koľko smartfónov môžete zapojiť - riešenie
Riešenie

Ďakujeme všetkým, ktorí strávili čas hľadaním riešenia a ktorí prijali túto výzvu!

Neváhajte ju zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou na sociálnych sieťach, aby ste ich tiež vyzvali!

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Logická hádanka pre géniov: len málo ľudí dokáže nájsť správnu odpoveď!