Logická hádanka: myslíte si, že túto intelektuálnu výzvu zvládnete za menej ako 30 sekúnd?

Stretli ste sa už niekedy s IQ testom? Alebo možno zložité hádanky, ktoré preveria váš um? Ak áno, potom vás poteší, že dnes pre vás máme perfektný logický hlavolam. Nerobte si starosti, ak neviete, čo je to hlavolam, pretože o ňom budeme podrobne hovoriť v tomto článku.

Dnes sa podelíme o hádanku, ktorú je možné vyriešiť iba štyrmi zápasmi. Cieľom je vytvoriť dva štvorce a štyri trojuholníky pohybom týchto zápaliek. Len 5 % ľudí sa tam dostane za menej ako 30 sekúnd, tak sa pozrime, či patríte k tým šťastlivcom s bystrým a logickým zmýšľaním!

IQ test: presuňte 4 zápalky tak, aby vytvorili 2 štvorce a 4 trojuholníky

Dnes máme pre vás výzvu, ktorá preverí váš um. Toto je hlavolam, pri ktorom budete musieť pohnúť iba štyrmi zápalkami, aby ste vytvorili dva štvorce a štyri trojuholníky. Táto výzva je pomerne náročná a iba 5 % ľudí ju dokáže vyriešiť za menej ako 30 sekúnd.

IQ test – vytvorte 2 štvorce a 4 trojuholníky
IQ test

Táto hádanka môže byť pre vašu myseľ veľmi zaujímavá a náročná. Pred začatím myslenia je potrebné dobre sledovať situáciu a sústrediť sa. Budete musieť myslieť mimo rámca, aby ste našli konečné riešenie a dosiahli osobné uspokojenie a zároveň zlepšili svojho ducha pri riešení problémov. Preto vám odporúčame prijať túto výzvu! Tak čo, ste pripravení?

Cieľom je vytvoriť pomocou týchto zápaliek dva štvorce a štyri trojuholníky, čo nie je jednoduché! Len 5 % ľudí to zvládne za menej ako 30 sekúnd, takže si nájdite čas na preskúmanie hádanky a nájdite najlepší spôsob použitia zhôd. Sme si istí, že túto výzvu zvládnete s inteligenciou a kreativitou!

Riešenie hádanky

Zdravíme všetkých, ktorí si našli čas na zamyslenie sa nad touto logickou hádankou a máme pre vás riešenie! V skutočnosti existujú dve možné riešenia, podrobne uvedené na obrázkoch nižšie. Tieto riešenia ukazujú, ako presunúť štyri zápalky tak, aby vytvorili dva štvorce a štyri trojuholníky.

Riešenie #1:

IQ test - vytvorte 2 štvorce a 4 trojuholníky - riešenie 1
možnosť 1

Riešenie č. 2:

IQ test - vytvorte 2 štvorce a 4 trojuholníky - riešenie 2
Možnosť 2

Tento hlavolam je skutočne náročný a zábavný. Nielenže je výzvou pre vašu myseľ, ale tiež testuje vašu schopnosť prichádzať s kreatívnymi riešeniami. Môže to byť veľmi užitočné v každodennom živote, pretože sa naučíte riešiť problémy pomocou rôznych stratégií a techník. Dúfame, že táto hádanka bola pre vás zdrojom inšpirácie!

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Logická hádanka: myslíte si, že túto intelektuálnu výzvu zvládnete za menej ako 30 sekúnd?