Len málokto dokáže nájsť obe riešenia za menej ako 45 sekúnd. Myslíte si, že máte nadpriemerné IQ?

Výzvy a hádanky na internete a sociálnych sieťach sú v poslednej dobe veľmi obľúbeným trendom. Logické hry, intelektuálne výzvy a intelektuálne hry sú v našom digitálnom svete bežné.

Tieto hry môžu byť dobrým cvičením pre mozog, stimulujú ho a pomáhajú mu myslieť mimo rámca a byť kreatívny. Dnes vám prinášame logickú výzvu so zápasmi: urobte rovnicu 1×1=7 pravdivou pohybom iba 2 zápaliek. Sú dve možné riešenia.

Otestujte sa a uvidíte, či nájdete riešenie včas!

IQ test: presuňte 2 zápalky, aby bola rovnica 1×1=7 pravdivá

IQ testy a hádanky ponúkajú širokú škálu výziev, ktoré stimulujú myseľ. Totospočíva najmä v pohybe len 2 zápasy aby sa stala pravdivou rovnica 1×1=7. Aby sme to dosiahli, musíme si dobre premyslieť najlepšie riešenie, ako vo výzve uspieť.

IQ test - 1x1=7
IQ test: splnenie rovnice 1×1=7

Po vykonaní našich ťahov môžeme vidieť výsledok a zistiť, či sme pre túto rovnicu našli správnu odpoveď. Všetci to vieme: sústredenie a nečas sú kľúčom k dosiahnutiu uspokojivého záveru.

Aby ste v tejto výzve uspeli, je potrebné sa dobre sústrediť a nájsť si čas na nájdenie riešenia. Táto výzva spočíva v posunutí iba 2 zápasov tak, aby sa stala pravdou rovnica 1×1=7. Preto musíme pred konaním premýšľať o najlepšom možnom riešení a po vykonaní našich výletov sledovať, aký bol výsledok. IQ testy a hádanky ponúkajú množstvo náročných výziev, ktoré môžu byť zábavné, ak sa k nim pristupuje s dobrou koncentráciou a trpezlivosťou.

Riešenie IQ testu

Riešenia navrhovanej matematickej výzvy sa našli! Prvé možné riešenie je: 7/1 = 7. Druhá je: 11 x11= 1. Vysvetlenia nájdete na obrázku nižšie.

IQ test - 1x1=7 - návod
Riešenie

Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas na túto výzvu a podelili sa o svoje odpovede. Nezabudnite túto výzvu zdieľať so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby ju mohli skúsiť vyriešiť!

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Len málokto dokáže nájsť obe riešenia za menej ako 45 sekúnd. Myslíte si, že máte nadpriemerné IQ?