IQ test: iba géniovia dokážu nájsť správny výsledok za menej ako 60 sekúnd

Hádanka s hodinami, kalkulačkou a žiarovkou je najnovšia matematická hádanka, ktorá je v móde na WhatsAppe a Facebooku. Na túto hádanku musíme nájsť odpoveď na rovnicu „hodiny + kalkulačka x žiarovka“. Môže sa to zdať ťažké, ale v skutočnosti je to celkom jednoduché, ak použijete svoje matematické schopnosti, logiku a zmysel pre pozorovanie.

Ak ste uviazli v hádanke, nebojte sa, sme tu, aby sme vám pomohli. Ponúkame vám riešenie a podrobný výpočet v spodnej časti článku, aby ste si mohli skontrolovať svoju odpoveď na tento populárny IQ test.

IQ test: matematická hádanka, ktorá si vyžaduje logiku a pozorovanie

IQ test - nájdite výsledok poslednej rovnice
IQ test

Na internete sú tony a tony hádaniek tohto druhu, ale tento sa nám obzvlášť páčil, ako tomu bolo aj v prípade tohto, a preto sa oň dnes s vami podelíme. Naozaj, drvivá väčšina ľudí, ktorí sa ponáhľali dať odpoveď za menej ako 60 sekúnd sa jednoducho mýlili.

Preto trváme na tom, že je mimoriadne dôležité sústrediť sa a dobre si zapamätať pravidlá elementárnych výpočtov. Na vás! Nižšie nájdete odpoveď na túto matematickú hádanku a podrobnosti o výpočte.

Odpoveď na hádanku

Ak ste dosiahli správny výsledok, prejdete na ďalšiu matematickú výzvu. Ak ste nenašli správnu odpoveď, venujte chvíľu tomu prečítajte si podrobnosti a uvidíte, kedy ste urobili chybu. Odpoveď znie: 333. Gratulujeme, ak ste to našli!

Tu je návod, ako dosiahnuť správny výsledok

Na vyriešenie tejto hádanky musíme nájsť hodnotu troch predmetov: hodín, kalkulačky a žiarovky.

IQ test – nájdite výsledok poslednej rovnice – riešenie
Riešenie

Poďme najprv vyriešiť hodnotu hodín. Prvý detail, ktorý vyskočí, je čas zobrazený na každej z 3 hodín. Toto nám dáva 9:00 + 9:00 + 3:00 = 21. Hodiny teda preberajú hodnotu času, ktorý zobrazujú.

Teraz poďme nájsť hodnotu kalkulačky. Existujú tri kalkulačky, takže 30/3=10. Ale ako sme vám povedali, je nevyhnutné venovať pozornosť každému detailu. Pozrite sa na čísla napísané na každej kalkulačke: 1+2+3+4=10. In tento konkrétny prípadkalkulačka má hodnotu 10.

Teraz prejdime k hodnote žiarovky. 1 žiarovka + 1 žiarovka – 1 žiarovka = 15, teda 2 žiarovky – 1 žiarovka = 15. Pamätáte si pravidlá pre rovnice? A žiarovka s 5 svetlami vyššie sa teda rovná 15. 2×15-15=15.

Všimli ste si detail? Žiarovka s 5 svetlami sa rovná 15. Žiarovka s iba jedným svetlom sa potom rovná 15/5=3.

Poďme teda k poslednému riadku. Ak ste dobre postupovali a pozorne sledovali každý detail, teraz ste schopní nájsť riešenie problému.

Pri pohľade na poslednú rovnicu a každý detail v nej dostaneme nasledujúcu rovnicu: Hodiny, ktoré zobrazujú 9 hodín + kalkulačka, ktorá zobrazuje „1224“ x 3 žiarovky, z ktorých každá má 4 svetlá. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť pravidlá výpočtu, aby ste dosiahli nasledujúci výsledok:

  • 9 + (1+2+2+4) x (3x(4×3))
  • = 9 + 9 x 36
  • = 9 + 324
  • = 333

Konečný výsledok je skutočne 333.

Páčilo sa vám toto puzzle? Dajte to najavo a vyzvite svoje okolie zdieľaním tohto testu okolo seba.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » IQ test: iba géniovia dokážu nájsť správny výsledok za menej ako 60 sekúnd