IQ test: iba 17 % používateľov internetu dokáže vyriešiť túto diabolskú hádanku s oblečením

V dnešnom digitálnom svete sú ilúzie bežné. Najmä sociálne médiá sú úrodnou pôdou pre záhady a intelektuálne výzvy. Je to priestor, kde sa používatelia snažia riešiť hádanky a rébusy, precvičujúc svoje duševné svaly. Jedna z týchto hádaniek, navonok to vyzerá jednoducho, podarilo zmiasť veľkú väčšinu používateľov internetu. Toto je zdanlivo jednoduchá, ale prekvapivo zložitá otázka: koľko dierok má toto dierované tričko?

koľko dier je na tričku
koľko dier je na tričku?

„To, čo je zrejmé, nie je vždy pravda a to, čo je pravda, nie je vždy zrejmé. »

Podľa spoľahlivého zdroja, konkrétne webovej stránky BrightSide, len 17 % používateľov internetu dokázalo určiť presný počet dierok na tričku. Koľko dierok má teda tričko v skutočnosti? Pripravte sa, odpoveď vás možno prekvapí!

Hlavolam

Keď prvýkrát uvidíte tričko, vyzerá to, že vpredu sú len dve dierky. však realita je celkom iná. V skutočnosti má tričko oveľa viac dierok, ako sa na prvý pohľad zdá. Poďme ich spolu spočítať, aby sme rozptýlili ilúziu.

diery na tričku iq test
diery na tričku iq test

A odpoveď je…

Hádate správne, dva viditeľné otvory v prednej časti trička sú len špičkou ľadovca. Ak vezmeme do úvahy, že každý otvor je diera, potom na zadnej strane trička existujú ďalšie dve diery. Celkový počet sa tak dostane na štyri.

To však nie je všetko. Po zohľadnení otvorov trupu a chrbta nesmieme zabudnúť ani na tie na rukách a hlave. Pridajú sa tak ďalšie tri diery, čím je celkový počet 7. Keď si myslíte, že ste hotoví, objaví sa posledná diera: spodná diera na tričku.

IQ test diery v tričku - odpoveď
Odpoveď

Otvor 1 : pravý rukáv
Diera 2 : ľavý rukáv
Diera 3 : otvor na krk
Diera 4 : spodný otvor
Diera 5 a 6 : predný a zadný otvor číslo 1
Diera 7 a 8 : predný a zadný otvor číslo 2

Koľko dier má teda toto tričko? Hádate správne, odpoveď je osem!

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » IQ test: iba 17 % používateľov internetu dokáže vyriešiť túto diabolskú hádanku s oblečením