Extrémna matematická výzva: zvládnete túto číselnú hádanku?

Hádanky, puzzle hry a intelektuálne výzvy sa stali veľmi populárnymi na internete a sociálnych sieťach. Jedným z nich môže byť aj riešenie matematického problému, a to je to, čo dnes uvidíme. Táto výzva spočíva v riešení matematickej rovnice. Chceme to vedieť ako dlho vám bude trvať, kým nájdete výsledok posledného riadku.

Na začiatok uvádzame prehľad výzvy (hádanku nájdete na obrázku nižšie v článku) :

  • Riadok 1 : Pes * Mačka = 0
  • Riadok 2: Pes + mačka = 7
  • Riadok 3: 5+2*2= Myš
  • Posledný riadok: Pes + mačka + myš = ?

Aby sme poznali čas potrebný na nájdenie riešenia tejto rovnice, poďme k podstate veci!

Extrémna matematická výzva
Extrémna matematická výzva

Matematická hádanka: Ako dlho vám bude trvať, kým nájdete riešenie?

IQ testy a hádanky sú hry, ktoré zahŕňajú riešenie zložitých problémov. Cieľom je vypočítať výsledok série riadkov, ktoré tvoria výzvu, ako napríklad:

  • Riadok 1: Pes * Mačka = 0,
  • 2. riadok: Pes + Mačka = 7,
  • 3. riadok: 5 + 2 * 2 = myš,
  • Riadok 4: Pes + Mačka + Myš = ?
iq test: aký je správny výsledok?
IQ test: aký je správny výsledok?

Na nájdenie riešenia je potrebné dobre sa sústrediť a premyslieť si operácie, ktoré treba vykonať, a poskytnuté údaje. Je dôležité nájsť si čas potrebný na nájdenie riešenia, pretože nie je vždy ľahké ho objaviť.

Zatiaľ čo niektorým môže trvať niekoľko minút alebo viac, kým nájdu správnu odpoveď, iní sa tam dostanú za pár sekúnd. Všetko závisí od typu IQ testu a vedomostí, ktoré máme. Ďalším spôsobom, ako pristupovať k takejto situácii, je vyskúšať rôzne metódy, kým nedosiahnete požadovaný výsledok.

Riešenie tejto matematickej hádanky

Tu je podrobné vysvetlenie tejto matematickej výzvy:

Aby sme vyriešili hádanku, musíme každému zvieratku priradiť hodnotu.

Na začiatok sa pozrime na prvé dva riadky:

Riadok 1 : Pes*Mačka=0. To znamená, že jedno zo zvierat (či už Pes alebo Mačka) musí byť nula, pretože akékoľvek číslo vynásobené nulou je nula.

Riadok 2: Pes + mačka = 7. Keďže vieme, že jedno zo zvierat je nula (z prvého riadku), znamená to, že druhé zviera musí byť 7, aby bol súčet správny.

Takže môžeme konštatovať, že pes je 0 a mačka je 7, alebo naopak.

Potom sa pozrime na riadok 3 : 5+2*2=Myš. Podľa pravidiel poradia operácií sa najprv musí vykonať násobenie, takže rovnica sa zmení na 5+4=Myš, čo znamená Myš=9.

Nakoniec môžeme nahradiť psa, mačku a myš ich príslušnými číselnými hodnotami v poslednom riadku.

Ak je Pes 0 a Mačka 7, potom rovnica znie: 0+7+9=16. Ak je Mačka 0 a Pes je 7, rovnica je: 7+0+9=16. V oboch prípadoch je výsledok 16, čo to potvrdzuje výsledok posledného riadku je skutočne 16.

IQ test: aký je správny výsledok - odpoveď
Odpoveď na hádanku

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí prijali výzvu a venovali čas hľadaniu riešenia. Všetkých k tomu povzbudzujeme zdieľaj túto výzvu na sociálnych sieťach aby sa aj ostatní mohli zabaviť na tejto hádanke a zistiť, či na ňu prídu.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Extrémna matematická výzva: zvládnete túto číselnú hádanku?