Extrémna matematická výzva: Len málokto nájde správnu odpoveď za menej ako 20 sekúnd. Budete môcť?

Na rozlúštení ťažkej hádanky je niečo nepopierateľne uspokojujúce, najmä keď sa spočiatku zdá neprekonateľné. Práve takouto hádankou sa stala nedávna matematická hádanka, ktorá začala život na skúške z čínštiny pre malé deti. Nielenže otočila hlavy, ale vyvolal aj búrlivú diskusiu na internete.

Ak je pravda, že tri červené kvety sčítané spolu dávajú 60, dva modré kvety a červený kvet súčet 30 a že modrý kvet mínus dva žlté kvety sú 3, aký je súčin žltého kvetu a červeného kvetu vynásobený pri modrom kvete?

Matematický hlavolam prezlečený za kvetinovú záhradu

Na papieri, alebo skôr na obrazovke, to znie celkom jednoducho, však? Ale pamätajte: zdanie klame. Krása tejto hádanky spočíva v jej schopnosti skryť komplexnú matematiku do zdanlivo nevinných vizuálnych foriem, v tomto prípade kvety rôznych farieb.

Iba ak sa zrieknete tradičných matematických metód a zaujmete kreatívnejší prístup, môžete začať rozlúštiť túto kvetinovú hádanku.

Kvetinová matematická výzva
Kvetinová matematická výzva

Objasnenie hádanky: Lekcia v riešení problémov

Nebojte sa, ak ste mali problém vyriešiť túto hádanku. S týmto zápasili aj tie najbystrejšie mysle. Je to tu Presh Talwalkarbrilantný hlavný mozog blogu MindYourDecisions, zohral kľúčovú úlohu pri rozlúštení hlavolamu a poskytnutí riešenia krok za krokom vo videu.

Ako vyriešil hádanku?

Talwalkar začal analyzovaním výroku hádanky. THE tri červené kvety pridajte až 60, čo znamená, že každý červený kvet má hodnotu 20. Potom druhá časť skladačky obsahuje jeden červený kvet a dva modré kvety – posledné dva majú po päť okvetných lístkov.

Ak je súčet tejto druhej rovnice 30, potom okvetné lístky majú hodnotu 1, čo dáva dvom modrým kvetom hodnotu 10. Tretia časť hádanky, jeden modrý kvet mínus dva žlté kvety, dáva 3. Ak má modrý kvet hodnotu 5, potom dva žlté kvety musia mať hodnotu 1 .

Nakoniec so žltým kvetom v hodnote 1, červeným kvetom v hodnote 20 a hodnotou modrého kvetu v závislosti od počtu okvetných lístkov má posledný modrý kvet hodnotu 4. Výsledná rovnica teda znie: 1 + (20 x 4) = 81.

Záhrada Enigmy v plnom kvete

Správna odpoveď na hádanku bola teda 81. Každému, komu sa to podarilo vyriešiť, klobúk dole pred tvojím postrehom! A pre tých, ktorí majú problémy, nebojte sa. V tom je krása týchto hádaniek: vždy je potrebné vyriešiť novú hádanku, ktorá je pripravená poštekliť vašu myseľ a predstaviť vám nové spôsoby myslenia. Takže, aká bude vaša ďalšia matematická výzva?

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Extrémna matematická výzva: Len málokto nájde správnu odpoveď za menej ako 20 sekúnd. Budete môcť?