Dajte si pozor na WhatsApp Pink: nový podvod, ktorý spôsobuje zmätok!

Vo svete kybernetickej bezpečnosti sa na titulky novín dostáva nová hrozba. Jej meno ? WhatsApp ružová. Tento podvod, ktorý vystupuje ako vylepšená a farebná verzia obľúbenej aplikácie na odosielanie správ, sa šíri prostredníctvom správ v skupinových chatoch na WhatsApp.

Sľubovaním nových funkcií, ako aj ružovo sfarbeným rozhraním, sa snaží zviesť používateľov, aby si odčerpali svoje osobné údaje. Tento malvér sa v súčasnosti zameriava najmä na zariadenia so systémom Android.

Podvod WhatsApp Pink v detailoch

Podvod zvyčajne začína správou, ktorá žiada používateľov, aby si stiahli túto ružovú verziu messengeru. Kliknutím na odkaz vložený do tejto správy sú presmerovaní na externú stránku, kde si môžu aplikáciu stiahnuť.

Namiesto objavenia alternatívnej verzie služby a ružového rozhrania si však stiahnu program, ktorý útočníkom odovzdá všetky ich osobné údaje.

Whatsapp ružová
Whatsapp ružová

Šírenie podvodu

Jedným z dôležitých prvkov tohto podvodu je jeho spôsob šírenia. Po nainštalovaní do zariadenia bude vírus automaticky odosielať správy z telefónu obete do iných konverzácií WhatsApp, aby sa ďalej šíril.

Upozornenie od malajzijskej komisie pre komunikáciu a multimédiá

Vzhľadom na vážnosť situácie vydala Malajzijská komisia pre komunikáciu a multimédiá oznámenie, v ktorom vyzvala verejnosť, aby sa vyhla sťahovaniu aplikácie s názvom Pink WhatsApp. Odporúča verejnosti, aby si túto aplikáciu nesťahovala a neinštalovala a aby ju okamžite odstránila, ak ju už majú na svojich mobilných zariadeniach.

Je potrebné prijať bezpečnostné opatrenia

Najlepšou obranou proti tomuto typu podvodu je opatrnosť. Je nevyhnutné neklikať na nevyžiadané odkazy prijaté v správe, aj keď sa zdá, že pochádzajú od dôveryhodných kontaktov. Odporúča sa tiež sťahovať aplikácie iba z dôveryhodných zdrojov, ako sú Google Play Store alebo Apple App Store.

Keďže platformy na odosielanie správ, ako je WhatsApp, sú čoraz populárnejšie, priťahujú aj pozornosť hackerov, ktorí neustále hľadajú nové a kreatívne spôsoby, ako vás oklamať.

Je dôležité mať na pamäti, že technologické spoločnosti zvyčajne neponúkajú svoje aktualizácie prostredníctvom odkazov v správach, ale priamo prostredníctvom svojich aplikácií alebo oficiálnych webových stránok. Buďte preto vždy ostražití, keď dostanete pozvánky na stiahnutie nových verzií alebo aktualizácií aplikácií.

Pamätajte: keď sa niečo zdá byť príliš dobré na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to tak je.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Zprávy » Dajte si pozor na WhatsApp Pink: nový podvod, ktorý spôsobuje zmätok!