Ako čistiť štetce na make-up pomocou sódy bikarbóny?

Štetce na make-up sú základnými nástrojmi pre úspešný make-up. Napriek tomu sú často prehliadaní, pokiaľ ide o ich údržbu. Je nevyhnutné pravidelne čistiť štetce, aby ste zabránili množeniu baktérií a zaručili optimálne používanie. Zistite, ako čistiť štetce na mejkap pomocou sódy bikarbóny, čo je jednoduchá, prirodzená a ekonomická metóda.

Prečo čistiť štetce na make-up?

Čistenie štetcov na make-up je nevyhnutné z niekoľkých dôvodov. V prvom rade zachováva kvalitu a jemnosť chĺpkov, ktoré tvoria tieto doplnky. Zvyšky make-upu, prach a iné nečistoty sa časom hromadia na štetinách a môžu spôsobiť predčasné opotrebovanie.

Ako čistiť štetce na make-up pomocou sódy bikarbóny
Ako čistiť štetce na make-up pomocou sódy bikarbóny?

Potom k tomu prispieva pravidelná údržba kief udržiavať optimálnu hygienu. To obmedzuje riziko kožných infekcií alebo dermatologických problémov spojených s používaním špinavých kefiek.

Metóda jedlej sódy na čistenie štetcov

Existujú rôzne spôsoby údržby štetcov na make-up. Medzi nimi sóda bikarbóna ponúka prirodzené a ekonomické riešenie na efektívne čistenie štetcov.

Fázy jedlej sódy

  1. Zmiešajte sódu bikarbónu a vodu : Do nádoby nasypte dve polievkové lyžice jedlej sódy a pridajte teplú vodu, aby sa vytvorila homogénna pasta.
  2. Pripravte si štetce : Odstráňte prebytočný make-up zo štetín jemným prechádzaním prstom alebo jemným poklepaním rukoväte štetca o okraj.
  3. Namočte štetce do pasty sódy bikarbóny : Štetiny štetcov ponorte do získanej pasty a jemne ich vmasírujte, aby sa dobre impregnovali prípravkom.
  4. Nechajte pôsobiť niekoľko minút : štetce nechajte asi päť minút odpočívať, aby sóda bikarbóna mohla pôsobiť na zvyšky a nečistoty prítomné na štetinách.
  5. Dôkladne opláchnite vlažnou vodou : odstráňte všetky stopy jedlej sódy opatrným opláchnutím štetcov pod prúdom vlažnej vody. Dávajte pozor, aby ste nenamočili rukoväť alebo kovovú časť, ktorá drží štetiny.
  6. Vysušte si štetce : po ich opláchnutí jemne vyžmýkajte štetce v čistej utierke, aby ste odstránili prebytočnú vodu. Potom nechajte uschnúť na vzduchu, ideálne hlavou kefiek dole, aby sa nepoškodil ich tvar.

Tento spôsob čistenia sódou bikarbónou je vhodný najmä pre štetce používané so suchými produktmi, ako sú očné tiene alebo púder. Odstraňuje nečistoty a neutralizuje pachy bez poškodenia vlasov.

Prírodné alternatívy sódy bikarbóny

Ak chcete vyskúšať iné prirodzené spôsoby starostlivosti o štetce na make-up, tu je niekoľko alternatív:

  • biely ocot : zmiešajte jeden objem bieleho octu s dvoma objemami vlažnej vody a namočte doň štetce na niekoľko minút. Dôkladne opláchnite čistou vodou a nechajte uschnúť na vzduchu.
  • Olivový olej : táto metóda je obzvlášť účinná na čistenie štetcov používaných s mastnými produktmi, ako sú podkladové bázy alebo rúže. Nalejte niekoľko kvapiek olivového oleja na čistú bavlnu alebo handričku a prejdite ňou po štetinách štetcov. Potom opláchnite vlažnou vodou a nechajte uschnúť.
  • rastlinné oleje : Môžete sa tiež rozhodnúť pre rastlinné oleje, ako je kokosový olej alebo sladký mandľový olej na čistenie štetcov používaných s mastnými výrobkami. Postupujte rovnako ako pri olivovom oleji.

Výber spôsobu čistenia bude závisieť od vašich preferencií a produktov, ktoré máte k dispozícii.. Neváhajte vyskúšať niekoľko techník, aby ste našli tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám a vašej kozmetickej rutine.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Zprávy » Ako čistiť štetce na make-up pomocou sódy bikarbóny?