Ak sa budete držať týchto 8 zlozvykov, určite zostanete slobodní!

Ako slobodný človek je normálne, že hľadáte lásku a chcete upútať pozornosť potenciálnych partnerov. Niektoré postoje však môžu mať opačný účinok a odradiť ich. Tu je osem návykov, ktorým by ste sa mali vyhnúť, ak chcete maximalizovať svoje šance na stretnutie s tou pravou osobou.

1. Nebyť sám sebou

Jednou z najväčších chýb, ktorých sa single dopúšťajú, je nebyť autentický. Tým, že sa títo ľudia snažia prispôsobiť ideálu alebo skrývajú určité stránky svojej osobnosti, len odháňajú potenciálnych partnerov, ktorí hľadajú úprimnosť a pravdu. Byť sám sebou pomáha priťahovať ľudí, ktorí sú kompatibilní s vašou osobnosťou a hodnotami.

2. Byť príliš náročný

Je pravda, že musíte vedieť, čo vo vzťahu chcete, a neuspokojiť sa len tak s niekým. Ale to nestačí, kladenie príliš mnohých kritérií a požiadaviek môže drasticky obmedziť okruh potenciálnych partnerov.. Preto je lepšie zostať otvorený rôznym možnostiam, ktoré sa nám otvárajú, bez toho, aby sme ohrozili naše základné zásady.

3. Strach zo záväzkov

Niektorí ľudia, hoci hľadajú partnera, majú strach zo záväzkov a utekajú, len čo sa veci začnú brať vážne. Tento postoj odpudzuje potenciálnych partnerov, pretože nechcú investovať čas a úsilie do vzťahu, ktorý by sa mohol náhle skončiť. Preto je nevyhnutné naučiť sa zvládať tento strach a byť pripravený prijať záväzok, ak chcete prilákať ľudí, ktorí majú záujem o vážny vzťah.

Ak sa budete držať týchto 8 zlozvykov, určite zostanete nezadaní!
Ak sa budete držať týchto 8 zlozvykov, už nikdy nezostanete single!

4. Prílišná sústredenosť na seba

Je dôležité poznať svoje vlastné hodnoty a potreby, ale nezabúdajte ani na hodnoty a potreby svojho partnera. Človek, ktorý je príliš egocentrický, bude mať problém vytvoriť harmonický a vyvážený vzťah s potenciálnym partnerom. Tým, že budete pozorní a budete počúvať potreby druhej osoby, podporíte blaho vzťahu a vzájomný záujem.

5. Byť príliš citovo závislý

Osoba, ktorá sa neustále usiluje o náklonnosť a pozornosť okolia, sa zdá byť pre ostatných menej príťažlivá.. Je lepšie pestovať si vlastnú nezávislosť a naučiť sa byť šťastný sám, aby ste sa o svoje šťastie mohli podeliť s potenciálnym partnerom bez toho, aby ste neustále potrebovali jeho prítomnosť, aby ste sa cítili dobre.

6. Udržiavanie toxickej minulosti v láske

Ak v sebe stále nosíme batožinu zaťaženú horkosťou, zášťou alebo ľútosťou nad svojou milostnou minulosťou, je ťažké prilákať nového partnera. Musíte sa zmieriť so svojimi minulými vzťahmi a byť ochotní obrátiť list, aby ste mohli prijať nový vzťah bez strachu a obáv.

7. Zanedbávanie svojho fyzického vzhľadu

Aj keď by vzhľad nemal byť hlavným kritériom pri hľadaní partnera, treba pripustiť, že zohráva úlohu pri vzájomnej príťažlivosti. Zanedbávanie svojho vzhľadu vysiela signál, že sa o seba nestaráteTo môže odradiť potenciálnych partnerov. Starostlivosť o svoje telo a zdravie je prejavom úcty k sebe samému aj k ostatným.

8. Byť príliš negatívny alebo pesimistický

Napokon, optimizmus a pozitívna energia sú hlavnými devízami, pokiaľ ide o prilákanie potenciálnych partnerov. Negatívni alebo pesimistickí ľudia majú tendenciu odpudzovať ostatných svojím porazeneckým postojom a pretrvávajúcou zlou náladou. Preto je dôležité pestovať si pozitívny pohľad na život a nadchýnať sa príležitosťami, ktoré sa vám naskytnú.

Vyhýbaním sa týmto ôsmim návykom nezadaní zvyšujú svoje šance, že ich potenciálni partneri budú vnímať ako atraktívnych a zaujímavých. Zostať autentický, otvorený, pozorný a optimistický pomáha vytvárať priestor priaznivý pre romantické stretnutia a rozvoj zdravých, plnohodnotných vzťahov.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Psychologie » Ak sa budete držať týchto 8 zlozvykov, určite zostanete slobodní!