7 jednoduchých tipov, ktoré môžete uviesť do praxe, aby ste znížili svoj účet za plyn

Vzhľadom na geopolitické a ekonomické súvislosti v Európe a vo svete má cena plynu vždy tendenciu rásť. Vo vzťahu k tejto rastúcej a neustálej inflácii by bolo najlepšie prijať opatrenia zamerané na zníženie spotreby. Objavte 7 najlepších tipov, ktoré vám pomôžu znížiť účet za plyn až o 20 %.

Osvojte si ekologické reflexy

Pred konfiguráciou a programovaním plynového kotla myslite v prvom rade na určité ekologické reflexy. Napríklad pre vaše vykurovanie, aby radiátory poskytovali lepší výkon, je potrebné na ne myslieť pravidelne prášiť, umiestnite ich na správne miesto a nikdy ich nezapratajte nábytkom a predmetmi. Pri varení nezabudnite pri varení vody vždy zavrieť veko. Okrem toho je tiež vhodné vyhnúť sa príliš dlhému vareniu. Nakoniec, pre sprchy a toalety, aby ste obmedzili spotrebu teplej vody, sa dôrazne odporúča na inštaláciu zmiešavacích ventilov na kohútiky.

Obmedzte teplotu vykurovania v každej miestnosti domu

Nadmerné používanie kúrenia môže spôsobiť, že váš účet vyletí hore. Na tento účel je rozhodujúce upravte teplotu vášho kotla ako by to malo byť. Podľa odporúčaní Francúzskej agentúry pre životné prostredie a energetiku (ADEME) na to, aby sa v miestnosti dobre žilo, by mohla stačiť teplota medzi 16 a 19 °C. Okrem toho v obývačke a jedálni nesmie presiahnuť 18°C. Nakoniec, pre sprchu alebo kúpeľňu môže byť teplota 20 °C viac než dosť.

Je dôležité vedieť, že skutočnosť znížiť teplotu o 1°C v rôznych miestnostiach vášho domova vám môže ušetriť 7 % z vášho účtu za plyn. Zníženie výkonu vášho plynového kotla môže navyše predĺžiť jeho životnosť a znížiť náklady na údržbu.

Regulujte výrobu teplej vody

Výroba teplej vody môže ovplyvniť aj váš účet za plyn. Pre tento účel je ideálne neohrievajte vodu nad 55°C. Osvojením si tohto jednoduchého gesta pri platení účtu jasne uvidíte rozdiel.

Správne nakonfigurujte termostat vášho plynového kúrenia

Aby ste správne nastavili teplotu vykurovania vášho kotla, nezabudnite na to nakonfigurovať termostat. Takto by bolo jednoduchšie naprogramovať výkon kotla podľa jeho využitia.

Nainštalujte tepelné čerpadlo

Okrem plynového kotla môžete k svojej inštalácii pridať a tepelné čerpadlo. Okrem bezplatného a ekologického tepla môže tento ohrievač vyrábať aj TÚV (teplú úžitkovú vodu), ak je Tepelné čerpadlo vzduch/voda.

Posilnite izoláciu domu

Zlé tepelná izolácia môže viesť k nadmernej spotrebe vášho plynového kotla. Preto je dôležité posilniť izoláciu vášho domova optimálnym spôsobom. Hoci tento typ práce môže byť drahý, nezabudnite, že vám umožňuje prístup k mnohým finančnú pomoc.

Porovnajte ponuky a vyberte si správnu cenu

Zmena dodávateľa plynu je tiež trikom, ako si znížiť účet. Na druhej strane, pred podpisom novej zmluvy sa snažte porovnať ponuky a vybrať si sadzbu, ktorá najviac vyhovuje vašej situácii.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Dům a zahrada » 7 jednoduchých tipov, ktoré môžete uviesť do praxe, aby ste znížili svoj účet za plyn