4 recepty na čistič proti prachu, ako sa ho konečne efektívne zbaviť

Prach je v našich interiéroch stále sa opakujúcim problémom a často je ťažké ho kontrolovať. Tu sú 4 recepty na čistič prachu, ktoré si môžete vyrobiť doma z jednoduchých, ekologických a ekonomických ingrediencií.

1. Biely ocot Multi-Surface Cleaner

Biely ocot je prírodný produkt, ktorý má mnoho antiseptických a odmasťovacích vlastností, vďaka čomu je obľúbeným spojencom v boji proti prachu a špine.

4 recepty na čistič proti prachu, ako sa ho konečne zbaviť
4 recepty na čistič proti prachu, ako sa ho konečne zbaviť

Ingrediencie

 • 1 šálka bieleho octu
 • 1 šálka vody
 • 10 kvapiek citrónového esenciálneho oleja (voliteľné)

Príprava a použitie

Zmiešajte biely ocot a vodu v rozprašovači. Potom pridajte kvapky citrónového esenciálneho oleja, ak chcete parfémovať váš čistiaci prostriedok. Potom nastriekajte na čistené povrchy a utrite čistou suchou handričkou z mikrovlákna.

2. Odstraňovač prachu z olivového oleja

Olivový olej je tiež výborným čistiacim prostriedkom, najmä na drevené povrchy. Vyživuje drevo a zároveň odstraňuje prach a nečistoty.

Ingrediencie

 • 2 lyžice olivového oleja
 • 1 šálka horúcej vody
 • 5 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja (voliteľné)

Príprava a použitie

V miske zmiešame olivový olej s horúcou vodou. Potom pridajte kvapky levanduľového esenciálneho oleja, ak chcete parfumovať svoj čistiaci prostriedok. Touto zmesou navlhčite čistú a suchú handričku z mikrovlákna a potom ňou utrite drevené povrchy, aby ste odstránili prach a nečistoty.

3. Odstraňovač prachu z kastílskeho mydla

Kastílske mydlo je prírodné mydlo vyrobené z rastlinných olejov. Má detergentné a penivé vlastnosti, ktoré z neho robia ideálny produkt na výrobu účinného čističa proti prachu.

Ingrediencie

 • 1 polievková lyžica tekutého kastílskeho mydla
 • 1 šálka horúcej vody
 • 5 kvapiek citrónového esenciálneho oleja (voliteľné)

Príprava a použitie

V miske zmiešame tekuté kastílske mydlo s horúcou vodou. Potom pridajte kvapky citrónového esenciálneho oleja, ak chcete parfémovať váš čistiaci prostriedok. Namočte do tejto zmesi čistú a suchú handričku z mikrovlákna a potom ňou prejdite po čistených povrchoch, aby ste odstránili prach a nečistoty.

4. Čistič prachu z esenciálnych olejov

Esenciálne oleje majú antimikrobiálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zabiť baktérie v prachu. Tento čistič je ideálny na čistenie okolitého vzduchu pri odstraňovaní prachu.

Ingrediencie

 • 1 šálka vody
 • 10 kvapiek citrónového esenciálneho oleja
 • 10 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja
 • 10 kvapiek eukalyptového esenciálneho oleja

Príprava a použitie

Zmiešajte esenciálne oleje s vodou v rozprašovači. Potom nastriekajte na čistené povrchy a utrite čistou suchou handričkou z mikrovlákna. Túto zmes môžete nastriekať aj do vzduchu, aby ste prečistili a prevoňali váš interiér.

Vyrobením týchto 4 receptov na čističe proti prachu sa môžete konečne rozlúčiť s prachom a užívať si zdravý a čistý interiér bez použitia chemikálií, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie a vaše zdravie.

Photo of author
O autorovi, Alena Svobodová
Vždycky jsem snil o tom, že se stanu novinářem, ale život měl jiné plány. Kdykoli mám chvíli času pro sebe, sdílím zde své objevy a informace, které mě zajímají.

Jsi tady : Slovakbook » Zprávy » 4 recepty na čistič proti prachu, ako sa ho konečne efektívne zbaviť